Rakke lasteaed

Rakke alevik, Väike-Maarja vald      1296 m²      2023     

Oma töös nimega "Alevik" avasime kauni olemasoleva iluaia terves mahus lastele ning liigendasime selgelt piiritletud osa väli- ja siseruumist kogukonna tarbeks. Hoone keskne liikumisala on sisearhitektuursete võtetega tsoneeritud erinevate funktsionidena, toimides nii mänguala pikenduse kui esindusruumina.

Hoonemahtude põhiseinad on topelt puitkarkassist ja soojustatud põhuplokkidega. Kasutades ära siseseinte paksust on lastele kavandatud erinevaid mängulisi seinasopistusi. Näiteks rühmaruumides esineb seinasiseseid "pesasid" kuhu laps saab soovi korral peitu pugeda või ümbritseva jälgimiseks sisse istuda. Põhuplokkidest seinaosasid on kohtati siseruumis eksponeeritud, paigaldades need valgustatult klaasi taha. Mõnes kohas võivad need olla ka ilma kaitsva katteta. Selline põhuplokkide eksponeerimine täidab materjaliõppe rolli.

Rühmaruumides kasutatakse viimistluseks nii puitu kui lubikrohvi (viide Rakke lubjatehasele). Lubikrohvi kasutamine võimaldab luua soodsama sisekliima (hoiab paremini talvel vajalikku niiskustaset).